See other templatesSee other templates

Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga apklausė teritorinių muitinių vadovus dėl Šakos kolektyvinės sutarties 54 ir 55 punktų vykdymo. Atkreipiame dėmesį, kad šie ŠKS punktai nustato poilsio režimą esant šaltam ir karštam orui. Ekstremalūs temperatūriniai svyravimai ypač aktualūs muitinės pareigūnams ir darbuotojams ilgą laiką dirbantiems po atviru dangumi arba nešildomose ir nekondicionuojamose patalpose. ŠKS nuostatos dėl darbų žiemą ir vasarą apibrėžia, kad:

54. Darbuotojams, atliekantiems pareigas lauke, kai aplinkos temperatūra žemesnė kaip –10 °C, arba nešildomose patalpose, kai aplinkos temperatūra žemesnė kaip 4 °C, kas valandą suteikiamos 10 minučių papildomos poilsio pertraukos.

55. Darbuotojams, atliekantiems pareigas lauke ar patalpose, kai aplinkos temperatūra aukštesnė nei 25 °C, kas valandą suteikiamos 10 minučių papildomos poilsio pertraukos arba 3 valandomis trumpinama darbo diena.

Sprendžiant iš teritorinių muitinių direktorių pasirašytų atsakymų, ŠKS nuostatos yra noriai ir preciziškai vykdomos. Tokia tvarka yra sveikintina, todėl raginame visus profesinės sąjungos narius aktyviai naudotis savo garantuota teise į poilsį ekstremalių oro temperatūrų laikotarpiais.

MDPS informacija

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com