See other templatesSee other templates

Pareigūnų profesinės sąjungos skelbia atšaukiančios šį penktadienį turėjusią vykti protesto akciją. Per liepos 19 dieną vyksiantį Europos Sąjungos valstybių vidaus reikalų ministrų neformalų susitikimą basų pareigūnų choras Vilniuje planavo atlikti vergų ariją iš Džiuzepės Verdžio operos "Nabukas".

Pasak pareigūnų, protesto akcija atšaukiama dėl vykstančių derybų su Vyriausybe. Pareigūnai Vyriausybei jau pateikė susitarimo su koalicine dauguma projektą, o šį penktadienį numatytos konsultacijos su Vyriausybės kancleriu ir jo komanda.

Pareigūnai reikalauja nuo 2014 metų sistemos finansavimą padidinti 100 mln. litų, o šiemet - bent 10-15 mln. litų. Be to, siekiama, kad per dvejus metus sistemos finansavimas grįžtų į 2008 metų lygį.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius po susitikimo su pareigūnų atstovais praėjusią savaitę paskelbė, kad kitąmet jų algoms didinti svarstoma skirti 100 mln. litų. "Per dvi savaites bus pasirašytas dokumentas, kuriame aiškiai bus apibrėžti įsipareigojimai tiek vienos pusės, tiek kitos pusės, ne tik didinant darbo užmokestį per tam tikrą laikotarpį, bet taip pat paliečiant kitus reforminius klausimus.

Mes kalbame tik apie ateinančius metus. Dabar mes kalbame apie 100 mln. litų papildomai", - po susitikimo su statutinių pareigūnų profesinių sąjungų atstovais žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Pareigūnai nuo liepos pradžios rengė protestus, siekdami paveikti valdžią, kad ji didintų finansavimą teisėsaugai, užtikrintų pareigūnų socialines garantijas, pradėtų teisėsaugos sistemos reformą.

MDPS informacija
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com