See other templatesSee other templates

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
Sritis: teisingumas, socialiniai klausimai
Vilnius
2007-04-05
 
      Aktualus valstybės socialinės ir ekonominės politikos tikslas yra reformų įgyvendinimas siekiant mažinti Lietuvoje šešėlinės ekonomikos ir laukinio kapitalizmo apraiškas. Rinkos ekonomika mūsų šalyje gali ir turi būti civilizuota, bei socialiai orientuota. Akivaizdu, kad šiuo metu viena svarbiausių darbo apmokėjimo reformos krypčių yra atlyginimų legalizavimas ir plačiai išplitusios „vokelių“ praktikos naikinimas.
 
      Nesutikdami su nuomone, kad socialinio draudimo įmokų lubos padėtų tik turtingiesiems, manome, kad viršutinės įmokų ribos nustatymas yra svarbus politinis žingsnis nulemsiantis darbo apmokėjimo žingsnį iš šešėlio, bei visų darbuotojų kategorijų „popierinio“ atlyginimo augimą. Reguliuojant „Sodros“ įmokų lubas darbdaviui atkris poreikis atlyginimą pagal darbo sutartį keisti dividendais, autoriniais atlyginimais ar kitokiomis pajamomis, nuo kurių „Sodros“ įmokos apskritai neimamos.

      Iš esmės teigiamai vertindami socialinio draudimo įmokų dydžio ribojimą, palaikome ir Seimo nario Jurgio Razmos pateiktą Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektą. Atsiribojame nuo skubotos Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pozicijos ir manome, kad siūlomas projektas būtinas visapusiško vertinimo. „Sodros“ įmokų lubų nustatymas galėtų būti viena iš priemonių užtikrinant darbo santykių skaidrumą ir ekonominę pažangą mūsų valstybėje.

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos
pirmininkas Tomas Vaitkunskas

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos
pirmininkė Leokadija Daujotaitė

Lietuvos policijos profesinės sąjungos
pirmininkas Vytautas Lamauskas

Lietuvos pataisos įstaigų profesinės sąjungos
pirmininkas Tadas Cijunaitis

Kontaktinis asmuo: Jūrius Bruklys, tel.: 868603262
 
 
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com