See other templatesSee other templates

VIEŠAS KREIPIMASIS
VIEŠAS KREIPIMASIS
Referendumo iniciatyvinės grupės atstovų
VIEŠAS KREIPIMASIS


2008 m. kovo 12 d.
Vilnius

    2008 m. kovo 3 d. Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo 36 asmenų iniciatyvinę grupę dėl referendumo surengimo šiais klausimais:

1. Ar pritariate, kad Ignalinos atominės elektrinės antro bloko darbas būtų pratęstas iki 2015 metų?

2. Ar pritariate, kad būtų priimtas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 58 straipsnio papildymo įstatymas:

Papildyti Konstitucijos 58 straipsnį penktąja dalimi: „Pirmalaikiai Seimo rinkimai skelbiami, jei to referendumu pareikalauja Lietuvos Respublikos piliečiai. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius po referendumo rezultatų oficialaus paskelbimo.“?

    Iniciatyvinę grupę sudaro visuomeninių organizacijų, profesinių sąjungų atstovai, Socialdemokratų sąjungos, Liberalų sąjūdžio nariai, Seimo nariai, pavieniai piliečiai.

    Lietuva, stodama į Europos Sąjungos (ES) bendriją, įsipareigojo 2009 m. gruodžio 31 d. sustabdyti Ignalinos atominės elektrinės darbą. Tačiau susiklosčiusios aplinkybės, verčia ieškoti argumentų ir būdų kreiptis į Europos Komisiją (EK) dėl IAE antro bloko darbo pratęsimo. Priešingu atveju 2010 m. sausio 1 d. Lietuva neteks 70 proc. elektros energijos poreikių tenkinančio šaltinio, mažiausiai 6-8 metus atsidurs energetiniame vakuume ir taps absoliučiai priklausoma nuo Rusijos. Specialistai vienbalsiai tvirtina, kad uždarius IAE 1 kWh kaina mažiausiai išaugs iki 0,60-0,80 Lt. Tai tiesiogiai palies kiekvieno vartotojo kišenę, ženkliai kils produktų kainos, o Lietuvos pramonė ir verslas praras galimybes konkuruoti pasaulinėse rinkose.

    Gerai suprasdama aukščiau išvardintas IAE uždarymo pasekmes, didžioji visuomenės dalis, politinės partijos, visuomeninės organizacijos, Prezidentas vis dažniau reiškia nuomonę, kad būtų tikslinga gauti Europos Komisijos leidimą laikinai pratęsti IAE darbą.

    Mūsų, referendumo iniciatorių nuomone, būtent tautos išreikšta valia referendumu būtų tinkamiausia forma ir argumentas derybose, siekiant Europos Sąjungos bendrijos palankaus Lietuvai sprendimo. EK visuomet vertino ir atsižvelgdavo į ES šalių piliečių pareikštą nuomonę. Be to tautos siekis referendume ne tik išreikštų valstybės interesus, bet ir leistų ištaisyti valdžios padarytas klaidas ar neatliktus darbus.

    Todėl kviečiame visas visuomenines organizacijas, politines partijas, visus Lietuvos piliečius ne tik palaikyti referendumo idėją, bet ir aktyviai dalyvauti organizuojant referendumą renkant parašus. Tik sutelkę jėgas galime sėkmingai pasitarnauti Lietuvos Respublikos ir jos žmonių labui.

Aleksas Bružas
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas

Petras Ruzgus
Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ pirmininkas

Jūrius Bruklys
Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos valdybos pirmininkas

Dalia Vilimaitė

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos koordinatorė

Arvydas Akstinavičius

Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas

Eligijus Masiulis
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkas
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com