See other templatesSee other templates

Jeigu klausėtės, kaip kalbėjo Kreivys per televiziją, tai darosi aišku: šio ministro kompetencija yra "žemiau plintuso". Komentuoti nėra ką. Nesuprantu tik vieno: ką toks "asas" pasakys nuvažiavęs į Briuselį penktadienį, kur ES energetikos ministrai tarsis, ką daryti su kylančiomis elektros kainomis.

Kreivys nežino, nei kokia bus ta kaina, nei kiek reiks mokėti už elektrą, nei koks jo ir vyriausybės "planas", nei kokios kompensacijos kam bus skiriamos. Ir žmogus sėkmingai ministrauja.

Kitos Europos valstybės elektros kainas bando suvaldyti. Portugalija gyventojams skirs išmokas, Austrija padengs dalį elektros kainos. Italai degina gaunamas sąskaitas, nes kai kurie žmonės neišgali tų sąskaitų susimokėti, nors jų vyriausybė jau išdalino savo piliečiams 6 pagalbos paketus, kurių vertė 52 milijardai eurų.

Kitos šalys skuba dalinti pagalbos pinigus - paramą gyventojams. Portugalija paskelbė apie 3 milijardų eurų paramą šalies žmonėms. Jų vyriausybė nusprendė skirti paramą kiekvienam ne pensijinio amžiaus piliečiui, kurio mėnesinės pajamos neviršija 2700 eurų, jie skirs "nepaprastąją" 125 eurų išmoką. Nepriklausomai nuo pajamų, jų Vyriausybė mokės 50 eurų vaiko išmoką. Pensininkai ten gaus vienkartinę išmoką, kurios vertė - pusė pensijos sumos.

Kitos šalys žmonių pagalbai taip pat skiria milijardus, tik Lietuvos valdžios "galvos" vis dar nežino, ką daryti. Šimonytė ir Kreivys nutarė palaukti kitų metų - sakė, tada žiūrės.

ESO pradėjo keisti el. skaitliukus, kad žmonėms rodmenų nurašinėti nereiktų. Tuos rodmenis elektrikai pamatys patys, o mokestį už naujoviškus skaitliukus įskaitys į el. kainą ir žmonėms mokėjimą už juos išdėstys per 25 metus. Taip sakė, kalbėdami per televiziją.

Nuotraukoje: energetikos ministras Kreivys. Diskutuoti su juo yra tas pats, kas purvinoje baloje plautis kojas. Jį pakeitus žmogumi iš gatvės - laimėtų visa šalis.

Antanina Strumiliene

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com