See other templatesSee other templates

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija kreipėsi į Muitinės departamentą prie LR finansų ministerijos dėl būtinų veiksmų užtikrinant reikiamą darbo aplinką COVID-19 pandemijos sąlygomis. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Muitinės departamentas paregė norminius dokumentus dėl planų, veiksmų ir prevencijos COVID-19 pandemijos keliamiems pavojams mažinti. Kol kas nėra išrasta veiksmingų vaistų padedančių nugalėti šio viruso keliamas komplikacijas, todėl ypač svarbu laikytis medikų rekomendacijų ir imtis priemonių užsikrėtimų lokalizavimui.

Dar kartą primename ir raginame muitinės visus darbuotojus vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.

Pajutus ligos simptomus būtina skambinti 1808 (nemokamai, visoje Lietuvoje, visą parą). Primenama, kad atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje pirmadienį (2020-03-16) prasidėjo karantinas. Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Tai reiškia, kad įsigaliojo taisyklės, kurių privalu laikytis visiems Lietuvos gyventojams, įstaigoms. Grįžusiems iš užsienio 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma.

Pridedame minėtų norminių aktų tekstus:

LTPF raštas MD p/FM "DĖL SAUGIŲ DARBO SĄLYGŲ"

MD GD įsakymas

LRV nutarimas DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO

MDPS raštas į MD DĖL INFORMACIJOS PATEIKIMO

MDPS teikti pasiūlymai MD GD įsakymo projektui:

...siūlome pakeisti ir išdėstyti 2 punktą sekančiai:

2. P a v e d u:


2.1. muitinės įstaigų vadovams:

2.1.1. interesantų aptarnavimui numatyti atskiras patalpas (išskyrus muitinės postus), kurios privalo būti periodiškai (ne rečiau kaip 5 kartus per dieną) vėdinamos ir dezinfekuojamos,

2.1.2. užtikrinti, kad darbo patalpos būtų privalomai periodiškai ( ne rečiau kaip 3 kartus per dieną) vėdinamos ir dezinfekuojamos;

2.2. Vyriausiajam specialistui V. Naruševičiui ir Turto valdymo skyriui (A. Cibulskas):

2.2.1. sudaryti sąlygas tinkamai rankų higienai – organizuoti aprūpinimą Lietuvos Respublikos muitinės įstaigas asmens higienos priemonėmis (muilu, popieriniais vienkartiniais rankšluosčiais, rankų dezinfekavimo priemonėmis), užtikrinti jų nuolatinį papildymą ir prieinamumą (prie centrinio įėjimo ir kitose patalpose, kuriose įrengti praustuvai),

2.2.2. aprūpinti kiekvieną darbo vietą ir užtikrinti nuolatinį periodinį papildymą asmens higienos priemonėmis: rankų dezinfekavimo priemonėmis, vienkartinėmis servetėlėmis, vienkartinėmis pirštinėmis.

Stringant muitinės darbuotojų aprūpinimui būtiniausiomis apsaugos priemonėmis nuo virusinio užkrato, siūlome paprastą metodą. Kaip pasigaminti nesudėtingą vienkartinę medicininę kaukę namų sąlygomis iš popierinio rankšluosčio ir dviejų gumyčių plaukams.

MDPS informacija

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com