See other templatesSee other templates

Šiandien Seimas priėmė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Gintarės Skaistės ir Stasio Šedbaro pateiktą Vidaus tarnybos statuto pakeitimą dėl dalies muitinės pareigūnų tarnybos laiko ilginimo. Dėkojame Seimo nariams iniciavusiems statuto pataisas, kurios leis muitinės pareigūnams tarnauti iki 65 metų amžiaus.

Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Vidaus tarnybos statutas numatė, kad muitinės mobiliųjų grupių, postų, kriminalinę žvalgybą ir ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai gali tarnauti tik iki 62 metų ir 6 mėnesių amžiaus, nors pagal iki 2018-12-31 galiojusį Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statutą pareigūnai, sulaukę 62 metų ir 6 mėnesių amžiaus, turėjo teisę prašyti pratęsti tarnybą iki trejų metų. Tai buvo tik pareigūnų teisė, kuri priklausė nuo muitinės vadovų valios, todėl ženkli pareigūnų dalis šia galimybe pasinaudoti negalėjo. Priėmus Seimo narių Gintarės Skaistės ir Stasio Šedbaro teiktas pataisas, muitinės pareigūnai galės patys nuspręsti dėl tarnybos laiko iki senatvės pensinio amžiaus.

Atkreipiame dėmesį, kad naujai priimtos pataisos leis muitinės mobiliųjų grupių, postų, kriminalinę žvalgybą ir ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams tarnauti iki 65 metų amžiaus, tačiau tik pareigūnams priimtiems į tarnybą iki naujojo Vidaus tarnybos statuto įsigaliojimo.

Seimo vakarinis posėdis Nr. 370 (2019-12-19)

2019-12-19 Seimo posėdžiuose priimti projektai

MDPS informacija

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com