See other templatesSee other templates

2019 m. lapkričio 04 d. Seimo nariai Gintarė Skaistė ir Stasys Šedbaras įregistravo Vidaus tarnybos statuto priedo 2 straipsnio 20 punkto pakeitimą. Šiuo projektu siūloma nustatyti, kad tiems muitinės mobiliųjų grupių pareigūnams, muitinės postų pareigūnams ir muitinės pareigūnams, atliekantiems kriminalinę žvalgybą ir (arba) ikiteisminį tyrimą, kurie įsidarbino iki naujo Vidaus tarnybos statuto įsigaliojimo, tęsti darbą iki 65 metų amžiaus.

Šiuo metu galiojanti Statutas numato, kad Lietuvos Respublikos muitinėje dirbantys pareigūnai, nuo 2019-01-01 įsigaliojus Vidaus tarnybos statutui, turi teisę dirbti iki jiems sukaks 65 metai, o muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai, muitinės postų pareigūnai ir muitinės pareigūnai, atliekantys kriminalinę žvalgybą ir (arba) ikiteisminį tyrimą iki 62 metų ir 6 mėnesių amžiaus.

Nuo šių metų įsigaliojęs naujas Vidaus tarnybos statutas numato, kad Muitinės mobiliųjų grupių, postų pareigūnai, kriminalinę žvalgybą ir ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai iš darbo turi išeiti sulaukę 62 metų ir 6 mėnesių amžiaus. Tuo metu anksčiau pareigūnai, sulaukę 62 metų ir 6 mėnesių amžiaus, turėjo teisę prašyti pratęsti tarnybą iki trejų metų. Tai reiškia, kad minėti pareigūnai, sąžiningai ir atsakingai vykdę savo pareigas, galėjo tikėtis užbaigti savo karjerą sulaukę senatvės pensinio amžiaus. Akivaizdu, kad naujas Vidaus tarnybos statutas pažeidžia dalies muitinės pareigūnų teisėtus lūkesčius.

„Tai prieštarauja bet kokiai logikai ir valstybės interesams, nes jau šiuo metu Muitinės sistemoje trūksta apie 250 tokių pareigūnų. Atleidžiant dabar dirbančius pareigūnus nuo 62 metų ir 6 mėnesių amžiaus, šis skaičius dar padidėtų. Toks didelis laisvų darbo vietų skaičius kelia grėsmę, kad nebūtų tinkamai vykdomos Muitinės funkcijos, o ateityje, šiam skaičiui didėjant, gali iškilti dar didesnės problemos“, – pažymėjo S. Šedbaras.

Įstatymo rengėjų pateiktos Vidaus tarnybos statuto pataisos leistų dirbantiems pareigūnams tęsti darbą iki 65 metų amžiaus, taip pat būtų pristabdytas pareigūnų skaičiaus mažėjimas, užtikrintas Muitinės funkcijų vykdymas ir tinkamai pasiruošta naujojo Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimui.

Nuoroda į projektą XIIIP-4118

MDPS informacija

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com