See other templatesSee other templates

Neįtikėtinas tikslumas. Parlamentinei veiklai skirtus pinigus (po 8513 eurų ir 10 centų kiekvienai seimūno galvai) dauguma Seimo narių sugebėjo išleisti itin tiksliai. Nepalikdami nepanaudoto nė vieno cento.

Kaip jie taip sugebėjo apskaičiuoti? Matyt, taip. Važiuoja praėjusių metų gale Seimo narys X į savo rinkimų apylinkę. Tarkime, į Rietavą. Neprivažiavęs Kryžkalnio, Seimo narys pastebi, kad galutinai nudilo pieštuko grafitas. O vidinis seimūno galvos kalkuliatorius praneša: „Dėmesio! Parlamentinei veiklai skirtas pinigų bakas išsekęs. Artėja prie nulio.“ Seimo narys suvokia, jog tas bakas galutinai išseks kažkur prie Kryžkalnio. Dar nepasiekus Rietavo. Neišgalės nusipirkti naujo pieštuko. O kaip be jo rinkėjų skundus, vargus užrašinės? Ar žmonės patikės, jog toks parlamentaras tikras? Tad, apgręžęs automobilį prie Vievio, rauna į Vilnių atgal. Kol parlamentinei veiklai skirtas bakas galutinai neišseko. Paskutinis centas baigiasi vos įvažiavus į Vilnių. Tad parlamentaras savo bendrabutį pasiekia pėsčias.

Užstalės etiketas reikalauja neišlaižyti lėkščių. Ir nepagriebti iš dubens paskutinio šaukšto mišrainės. Protingas politikas tyčia paliktų parlamentinių išlaidų sąskaitoje vieną šimtinę ar dešimtinę. Kad rinkėjams neatrodytų per godus. Galutinai neatskleistų tos itin žmogiškos ydos - pinigų bulimijos. Tačiau šitie naivoki. Visiškai nesislapsto. Jei duoda - išlaižo viską. Kaip veršiai kibirėlį putros. O jei veršiui būtų leista, kiek jis nori gerti, tol gertų, kol sprogtų.

Kokią jie praneša mums žinią? Kad ims, išsiurbs viską, ką likimas jiems pamėtės. Visas materialines gėrybes. Iki paskutinio cento. Nes jie yra godūs. Nesvarbu, kokiai priklauso partijai, frakcijai, jie visi galėtų sutilpti į bendrą Godumo frakciją. Ir spoksoti naiviomis, palaimingomis akutėmis.

Pinigai, skirti parlamentinei veiklai, visiems vienodi. Automobilis, jei jam per metus sunaudoji tam tikrą kiekį kuro, nuvažiuoja vienodą kiekį kilometrų. Su visiškai menkomis paklaidomis. Tad ir Seimo nariai, kuriems buvo „įpiltas“ vienodas kiekis pinigų, turėjo atlikti vienodai reikšmingus parlamentinius darbus. Minutę susikaupkite ir atsakykite. Kurių seimūnų darbai per metus buvo itin reikšmingi? Tiesiogiai pagerinę tamstų gyvenimus. Nes tiems gyvenimams tobulinti jie išsileido iki paskutinio cento. Aiman, net ir valandą galvoję neprisimintume ko nors itin reikšmingo. Originaliomis idėjomis sukrečiančio. Seimo narys X, išleidęs visus pinigus, niekuo nesiskyrė nuo Seimo nario Y. Palikusio sąskaitoje 2 centus. Nors Y parlamentinis naudingumas turėtų būti 2 centais menkesnis. Pasitvirtino tik tai, ką ir taip žinojome. Nesvarbu, jog esi išrinktasis, tau vis vien rūpi tik savo kišenė. Darbuojiesi savo piniginės rūpintojėliu. O viešumoje pavaidini dėl žmonių gerovės susirūpinusį „smūtkelį“. Ūbaujantį apie vargšelius pensininkus. Virkaujantį, kad nėra iš ko remti kultūrininkus. Nes biudžetas tokios naštos nepakels. O po to itin negudriai išrankiojantį, išlesiojantį visus iki vieno grūdelius. Iš parlamentinei veiklai skirtos sąskaitos.

Tas reiškinys, kai kalbama apie viešąjį gėrį, nors rūpi tik asmeninis gėris, apsireiškia visur, kur tik esama valdžiukės. Sniegas pirmiausia nuvalomas prie savivaldybių, seniūnijų, parlamento, S.Daukanto aikštėje. O miegamuosiuose miestų mikrorajonuose dažnai visiškai nevalomas. Nes pavasarį ir taip nutirps. Gyventojai pakentės. O kam nepavyko - yra traumatologijos punktai. O kam nepavyksta čia išgyventi - yra užsienis. Arba kabarokis į naujos kadencijos Seimą.

Respublika.lt

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com