See other templatesSee other templates

Verslo įmones vienijanti asociacija Lietuvos darbdavių konfederacija (LDK) siūlo neapmokestinti papildomai darbuotojams suteikiamų socialinių garantijų. LDK generalinis direktorius Danas Arlauskas teigia, kad jei siūlymas būtų valdžios priimtas, tai reikštų revoliuciją.

Anot jo, šiuo metu bendrovės turi galimybę skirti lėšų darbuotojų sveikatai, sportui ir kitoms išlaidoms, tačiau jos yra apmokestinamos. „Pateikėme Seimui įstatymo projektą, išnagrinėjom užsienio šalių patirtį, kaip darbdaviai skatina. Darbdaviai gali investuoti į socialines reikmes darbuotojų: papildomas sveikatos draudimas, studijos apmokamos, odontologo paslaugos. Priklausomai nuo to, ko žmogui reikia. (...) Pas mus tai apmokestinama, pas mus tai vadinama pajamos natūra“, - penktadienį spaudos konferencijoje sakė D.Arlauskas.

Jo nuomone, tokiu būdu verslas galėtų sėkmingiau konkuruoti dėl darbuotojų, nes darbo užmokestis gali būti ne vienintelis būdas pritraukti geriausių specialistų. „Mes negalime investuoti į darbuotojus, nes tai laikoma pajamos natūra ir yra apmokestinama. Jeigu pavyks, aš manau, kad tai bus revoliucija. Tuomet darbdaviai turės galimybę investuoti į darbuotojo savivertę - jeigu sudaromos sąlygos gydytis ir sportuoti“, - tikino LDK generalinis direktorius. LDK viceprezidentas Alvydas Žabolis teigė, kad įmonės taip pat galėtų steigti vaikų darželius, tačiau tai turėtų būti įtraukta į sąnaudas. Jo nuomone, papildomos socialinės garantijos darbuotojams populiarėtų palaipsniui. „Atsiras tam tikra tradicija, nes darbuotojai, gaudami tam tikrą paketą, judėdami į kitą įmonę, taip pat tikėsis to paties. Ir per kurį laiką tai išplis“, - spaudos konferencijoje sakė A.Žabolis. Lietuvos verslo darbdavių konfederacija pakeitė pavadinimą į Lietuos darbdavių konfederaciją.

BNS informacija

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com