See other templatesSee other templates

{datsopic:609 left}   Antradienį, kovo 24 Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Leokadija Daujotaitė, valdybos pirmininkas Jūrius Bruklys ir valdybos pirmininko pavaduotoja Virginija Julija Rubikaitė lankėsi Seime, kur susitiko su naujuoju Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir LSDP vicepirmininku ryšiams su profesinėmis sąjungomis Algirdu Sysu.

   MDPS vadovai su Seimo nariais aptarė sudėtingą finansinę situaciją susidariusią dėl nepakankamo muitinės įstaigų finansavimo. Nuo metų pradžios darbo užmokesčio fondas sumažėjo daugiau nei 10 mln. litų, t.y. 10,7 procento. Pagal nustatytus asignavimus darbo užmokesčiui, LR muitinės pareigūnų ir darbuotojų atlyginimams šiuo metu trūksta lėšų 1 mėnesiui. Trūksta lėšų muitinės pareigūnų, kurie vykdo operatyvinę veiklą, viršvalandžiams, darbui naktį, poilsio ir švenčių dienomis, darbui apmokėti, todėl tai gali turėti įtakos nusikalstamų veikų užkardymo ir tyrimo kokybei. Lėšų trūkumas kompensuojamas leidžiant muitinės darbuotojus nemokamų atostogų.

   Kadangi Lietuvos muitinei keliamos užduotys nėra mažinamos, atsakomybės ribos nekinta, muitų ir mokesčių surinkimas išlieka svarbus pildant valstybės biudžeto įplaukas, todėl darbo salygos muitinėje nuolat sunkėja. Postų ir specializuotų tarnybų pareigūnams nebėra iš ko mokėti priedų, ženkliai vėluoja atostogų išmokos, keliose muitinės įstaigose skirtasis darbo užmokesčio fondas yra pakankamas tik iki š.m. spalio. Investicijų projektų įgyvendinimui LR muitinės veiklos organizavimo ir LR elektroninės muitinės diegimo ir ją aptarnaujančių informacinių sistemų priežiūros srityje finansavimas sumažintas 16,8 proc. Atsisakyta dalies investicinių projektų įgyvendinimo.

    Profesinės sąjungos vadovai informavo, kad nuo š.m. balandžio 2-osios visoje šalyje prasidės policijos, priešgaisrinės apsaugos ir muitinės pareigūnų pilietinio protesto akcijos prieš netinkamus valdžios politinius sprendimus socialinėje srityje, statutinių įstaigų žlugdymą, kriminogeninės situacijos bloginimą, vardan viešojo saugumo sistemos išsaugojimo.

    L.Daujotaitė MDPS vardu išreiškė pritarimą Algirdo Syso projektui dėl progresinio gyventojų pajamų mokesčio įvedimo. A.Sysas padėkojo už paramą ir patikino, kad šiam projektui pritaria ne tik opozicija, bet ir didelė dalis valdančios koalicijos Seimo narių.
{datsopic:617 left}{datsopic:616 left}{datsopic:615 left}

{datsopic:613 left}{datsopic:612 left}{datsopic:611 left}

{datsopic:606 left}{datsopic:614 left}{datsopic:608 left}

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos informacija
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com