See other templatesSee other templates

{datsopic:752 left}Lapkričio 27-ąją dieną Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos valdybos sudaryta darbo grupė apsilankė Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste. Apsilankymo tikslas - įvertinti posto muitinės pareigūnų darbo ir poilsio sąlygas dėl kurių MDPS valdyba nuolatos gaudavo pašte dirbančių muitinės pareigūnų nusiskundimų. Daugelio pašte dirbančių pareigūnų netenkino prastai įrengtos kompiuterinės darbo vietos, nešvara darbo patalpose, seni sulūžę baldai, bloga šilumos ir garso izoliacija. Nedžiugino turimas belangis nepatogus poilsio kambarys.

MDPS darbo grupės nariai Leokadija Daujotaitė, Zenonas Laucevičius ir Jūrius Bruklys, kartu su Pašto posto vadovais ir pareigūnais aptarė susidariusią situaciją. Pareigūnų atstovai įvertino esamą darbo tvarką, lankėsi bendrose pašto darbuotojų ir muitinės pareigūnų darbo vietose. Taip pat buvo apžiūrėtos ir Lietuvos pašto darbuotojų (ne muitinės pareigūnų) darbo vietos.

{datsopic:742 left}{datsopic:743 left}
{datsopic:746 left}{datsopic:749 left}

Įvertinus susidariusią situaciją, konstatuota, kad Lietuvos pašto administracija yra linkusi taupyti lėšas muitinės pareigūnų sąskaita. Muitininkams nėra įrengtos tinkamos darbo vietos, neįrengtas normalus kompiuterinis tinklas, pareigūnų kompiuterinės darbo vietos neatskirtos nuo rūšiavimo salės įrenginių. Netinkamas darbo vietų įrengimas neatitinka higieninos reikalavimų dėl triukšmo, minimalaus patalpų ploto ir oro taršos.

Neatsakingas Lietuvos pašto požiūris nesusilaukia tinkamos Vilniaus teritorinės muitinės administracijos reakcijos. Muitinės vadovai ir muitinės darbo organizavimo specialistai nekreipia dėmesio į daugelį darbo ir poilsio sąlygų problemų, kurios susidaro dėl netinkamo dvipusės sutarties tarp Lietuvos pašto ir Lietuvos muitinės vykdymo. Akivaizdu, jog Lietuvos paštas yra pajėgus užtikrinti muitinės darbuotojams tokias pačias sąlygas, kokios sudarytos pašte dirbantiems muitinės tarpininkams. MDPS darbo grupė lankėsi Lietuvos pašto darbuotojų poilsio kambaryje ir konstatavo, kad ši poilsio vieta atitinka aukštus komforto reikalavimus. Muitinės posto pareigūnams apie tokias buities patalpas kol kas galima tik pasvajoti.

MDPS darbo grupės nariai nustatė kad VTM Pašto posto darbuotojų nusiskundimai dėl nepatenkinamų darbo ir poilsio sąlygų visiškai pasitvirtino. Susidariusios nepatenkinamos padėties kaltininkais įvardinti Lietuvos pašto ir Vilniaus teritorinės muitinės vadovai. Abiejų žinybų nesugebėjimas tinkamai bendradarbiauti skaudžiai atsiliepia muitinės pareigūnų darbo aplinkos kokybei.

Nutarta kreiptis į Vilniaus teritorinės muitinės administraciją dėl nustatytų pažeidimų išgyvendinimo. MDPS siūlys muitinės vadovams principingai ir nuosekliai kontroliuoti, kaip yra vykdoma Lietuvos pašto ir muitinės pasirašyta sutartis, ar užtikrinamas Lietuvos pašto prisiimtų įsipareigojimų vykdymas. Nuspręsta VTM Pašto poste apsilankyti pakartotinai ir patikrinti ar situacija šiame poste gerėja.
{datsopic:740 left}{datsopic:741 left}{datsopic:744 left}
{datsopic:745 left}{datsopic:747 left}{datsopic:748 left}
{datsopic:750 left}{datsopic:751 left}
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com