See other templatesSee other templates

ImageBaltarusijos ir Lietuvos pasienyje, iš mūsų kaimynų pusės susidarė 10 kilometrų ilgio kamščiai. Tokia situacija susidarė po masinių Lietuvos muitinės pareigūnų sulaikymo, praneša agentūrų „Interfaks“.

Baltarusijos pasienio komiteto atstovas spaudai Aleksandras Tišenko praneša, kad pasienio poste Kammennij Log–Medininkai užstrigo apie 600 vilkikų. Pasak jo, Lietuva beveik visiškai sustabdė dokumentų įvažiavimui į Lietuvą išdavimą.

Muitinės kriminalinės tarnybos ir Vilniaus apygardos prokuratūros pareigūnai prašys teismo nušalinti nuo pareigų trisdešimt Medininkų poste dirbusių inspektorių. Kaip praneša Muitinės departamentas, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį sulaikytas dar vienas posto inspektorius, kiti 29 – trečiadienio rytą baigiantis pamainai bei namuose.

Pas visus atliktos kratos, paimta pinigų. Aiškinamasi, ar jie nebuvo neteisėtai praturtėję. Pasak Muitinės departamento vadovų, vyksta masinė kova su korupcija muitinėje. Muitinės departamento atstovai teigia, kad su visais įtariamaisiais buvo kalbama, taikytos prevencinės priemonės, tačiau tai nepadėjo. Sulaikius tokį kiekį pareigūnų sutriko ir Medininkų posto darbas. Prie sienos susidarė 10 kilometrų vilkikų eilė.

Interneto portalas alfa.lt dienos anekdotu pavadino faktą, jog vyriausiasis Lietuvos muitininkas A. Šipavičius nenustebo, kad buvo sulaikyti trečdalis Medininkų posto muitininkų. Pavėluotomis Muitinės departamento pastangomis pažaboti korupciją abejoja ir įtakingi valdančiosios daugumos politikai. Žiniasklaidoje svarstoma ar ši Lietuvos muitinės vadovų parodomoji akcija nėra viso labo tarnybinio uolumo demonstravimo būdas, bei pastangos išsaugoti savo postus keičiantis šalies valdžiai.

Seimo narys Valentinas Mazuronis viešai kreipiasi į laikinai einančią pareigas finansų ministrę Ingridą Šimonytę bei Muitinės departamento generalinį direktorių Antaną Šipavičių kviesdamas prisiimti asmeninę atsakomybę dėl įvykių Lietuvos muitinėje ir atsistatydinti iš užimamų pareigų. Pasak politiko, vakarykščiai įvykiai Medininkų poste parodo visišką buvusios Vyriausybės pažadų kovoti su korupcija ir šešėline ekonomika žlugimą.

"Įtarimai pareikšti trisdešimčiai Medininkų kelio posto muitininkų ir įtariamųjų skaičius dar gali augti. Tai, mano nuomone, tik parodo, kad kyšio ėmimas muitinės postuose buvo ne atsitiktinis, ne fragmentinis veiksmas, o įsigalėjusi sisteminio pobūdžio korupcija, su kuria neturi būti taikstomasi. Už tai aukščiausi Finansų ministerijos ir muitinės pareigūnai privalo nedelsiant prisiimti atsakomybę ir trauktis iš užimamų postų," – teigia Valentinas Mazuronis.

pagal alfa.lt, BNS, Interfaks, balsas.lt pranešimus
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com