See other templatesSee other templates

ImageGruodžio 11 d., streiką pradėjo Alytaus, Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos, Palangos, Plungės, Telšių ir Zarasų mokyklos. Gruodžio 12-ąją streikuos Mažeikių rajono pedagogai, Akmenėje mokyklos streikuos gruodžio 13 ir 14 d.

 
Nesulaukę deramų valstybinių institucijų sprendimų dėl pedagogų iškeltų reikalavimų, Lietuvos mokytojai padeda terminuotą 3 dienų streiką. Gruodžio 11, 12, 13 dienomis nedirbs Alytaus miesto,  Akmenės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Palangos miesto, Plungės rajono, Telšių rajono, Zarasų rajono ugdymo įstaigos. Profsinės sąjungos pasirūpino, kad moksleiviai iš anksto būtų perspėti neateiti į mokyklas. Kartu  buvo pasirengta išimtiniams atvejams, jeigu kai kurie jų vis dėlto ateitų. Buvo pamaitinti tie, kurie mokyklose gauna nemokamą maitinimą.

Kai kuriuose miestuose bei rajonuose valdžiai vis dėlto pavyko bent iš dalies sutrukdyti streikui. ir Pasak LŠDPS Alytaus susivienijimo pirmininkės Valentinos Ordo, čia streikavo tik keturios mokyklos, ir tik vieną dieną. Pasak profsąjungininkės. stiprus spaudimas, mokyklų administracijos pasipriešinimas atšaldė mokytojų ryžtą streikuoti visas tris dienas.

Pasak S.Kajutienės, nei prieš, nei po įspėjamųjų streikų savivaldybė streikuojantiems pedagogams neparodė jokio dėmesio, užtat po susirinkimo Švietimo ir mokslo ministerijoje susikvietė ugdymo įstaigų vadovus.
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com