See other templatesSee other templates

Išorines Europos Sąjungos (ES) sienas saugantys Lietuvos pasieniečiai rengiasi „itališkam“ protestui. Liepos pradžioje, Lietuvai į savo rankas perėmus ES vairą, „itališko“protesto akcijos apims pargindinius Lietuvos pasienio postus prie išorinių ES sienų. Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga palaiko teisėtus pasienio pareigūnų reikalavimus.

Daugelis problemų, kurias kelia pasieniečiai yra aktualios ir muitinės pareigūnams. Muitininkai kartu su pasieniečiais saugo išorines ekonomines ES sienas. Šį darbą atliekantys pareigūnai neturėtų patruliuoja po vieną, dirbti nesukomplektuotose pamainose, būti basi, savo lėšomis vykti į darbą pasienyje, dėvėti suplyšusias uniformas ir sėsti į nevažiuojančius automobilius”, - sako MDPS valdybos pirmininkas Jūrius Bruklys.

Prieš kurį laiką premjeras Algirdas Butkevičius buvo pareiškęs, jog kontrabandos problemą pasienio tarnybos išspręsti turi ir gali per tris mėnesius. “Plušėsime stengdamiesi įvykdyti šį vyriausybės vadovo pavedimą iš visos širdies. Todėl kiekvieną sieną kertantį automobilį tikrinsime labai detaliai ir nuodugniai, nesvarbu kiek laiko tam prireiktų. Aukščiausi šalies vadovai aiškiai pasakė, kad išorės sienų stiprinimas yra vienas iš pirmininkavimo ES prioritetų. Todėl būtinai stengsimės įgyvendinti jų pageidavimus”.

Profesinės sąjungos atstovai primena, kad nuo 2008 metų sienos apsaugos sistemos finansavimas buvo sumažintas daugiau kaip 25 procentais. Vien 2012 metais tarnybą paliko apie 350 pasieniečių. Nesibaigiančio pertvarkos muitinėje vykdomos pareigūnų darbo užmokesčio sąskaita, neatsižvelgiant į konstruktyvius darbuotojų atstovų siūlymus. Situacija Lietuvos pasienyje iš tiesų yra apgailėtina - iš 5 visureigių važiuoja vos vienas, trūksta kuro, pasieniečiams trūksta net elementariausių darbo priemonių.

Profesinės sąjungos reikalauja darbo užmokestį jau šiemet padidinti bent 10 procentų, o 2014 metais atstatyti į 2008 metų lygį,taip pat imti nedelsiant spręsti pareigūnų socialinių garantijų klausimus, tokius kaip kelionės išlaidų, butpinigių kompensavimo padidinimą, sugražinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, 40 valandų darbo savaitės įvedimas, skiriant tam papildomų lėšų.

Gaila, kad politikai kontrabandos priežasčių ieško tik pasienio tarnyboje. Tačiau ar ne jie patys eina koja kojon su nusikaltėliais tegul ir ne tiesiogiai jiems padėdami, tačiau savo neveiklumu silpnindami Lietuvos išorės sienų kontrolę. Manyčiau, kad prieš metant kaltinimus pasieniečiams, mūsų Premjerui ir kitiems politikams derėtų žvilgtelėti į veidrodį. Ten galima rasti daug atsakymų”, - teigia V. Banel.

Primename, įspėjamąją „itališko“ protesto akciją pasieniečiai buvo surengę lygiai prieš metus, 2012 metų viduryje. Tuomet pareigūnai protestavo dvejuose pasienio kontrolės punktuose, ypatingai kruopščiai atliekant savo pareigas, siekiant nustatyti ir užkardyti galimus teisės pažeidimus. Tąkart protestas truko keturias valandas, o Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktuose nusidriekė ilgos sieną kertančių automobilių.

MDPS informacija
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com