See other templatesSee other templates

Projektas
Projektas
Vidaus reikalų ministerija po derinimo su suinteresuotomis institucijomis ir visuomene Vyriausybei pateikė Valstybės tarnybos įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą. Tačiau į didžiąją dalį suinteresuotų institucijų teiktų pastabų ir išsamių pasiūlymų dėl projekto reglamentavimo VRM neatsižvelgė.

Kovo 6 dieną Vyriausybėje vyko VR ministerijos atstovų pasitarimas, kuriame buvo aptariamas klausimas dėl Valstybės tarnybos įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto teikimo Vyriausybei svarstyti. Nuspręsta kreiptis į Vyriausybės kanclerį, prašant surengti aukštesnio lygio posėdį, nes dėl šio projekto kyla esminiai nesutarimai įstatymo taikymo klausimu. Pagrindinis nesutarimas - ar įstatymas bus taikomas naujai priimtiems pareigūnams, ar jau esantiems pareigūnams.

Profesinės sąjungos mano, kad „išstatutinimas" turi būti vykdomas protingai (nusprendus, kad bus taikomas ir jau esantiems pareigūnams, tada turi būti numatytas pereinamasis laikotarpis) ir būtinai nepažeidžiant pareigūnų socialinių garantijų ir teisėtų lūkesčių principo.
Artimiausiu metu paaiškės, ar bus priimtas sprendimas sušaukti aukštesnio lygio posėdį.

Primename, kad „išstatutinimo" koncepcija paremtas įstatymo projektas jau buvo pateiktas Seimui, tačiau jam nepritarta, nes projekte neaptartas teisėtų lūkesčių užtikrinimo klausimas, tų pareigūnų atžvilgiu, kurie po tokio įstatymo įsigaliojimo nebeatitiktų statutinio valstybės tarnautojo požymių.

Siūlymai dėl pareigūnų "išstatutinimo"
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com