See other templatesSee other templates

ImageSkelbiame vasario 23 d. "Respublikoje" publikuojamą keturių streikui pasirengusių mokytojų profesinių sąjungų pareiškimo-kreipimosi į valdžią bei visuomenę tekstą:

 


Nuskurdinti ir nualinti, bet laisvėjantys mokytojai kovo 3 dieną pradeda neterminuotą streiką. Deja, „demokratinė“ valdžia nesugebėjo nei išgirsti, nei suprasti savo vaikų mokytojų situacijos ir siekių. Vyriausybė bei Švietimo ir mokslo ministerija pasirinko ne derybų, o aštrios konfrontacijos su „nepaklusniomis“ profsąjungomis kelią. Taip jie demonstruoja savo aroganciją, atitrūkimą nuo visuomenės reikmių ir tikrąjį požiūrį į Švietimą bei Mokytoją.

Einame streikuoti, nes jaučiamės morališkai ir materialine prasme nuvertinti, toliau tebežeminami įvairaus plauko valdininkų. Metai po metų mokytojas turi vis mažiau galimybių tinkamai atlikti savo kilnią misiją - mokyti ir auklėti jaunąją kartą. Taip pačiais brutaliausiais būdais, valdantiesiems keistai to tarsi nesuvokiant, naikinama tautos ateitis.

Kreipiamės į Seimą, į visas partijas ir prašome ne tik moralinio palaikymo, bet ir realių veiksmų. Dar kartą kreipiamės į Jus, Ekscelencija, prašydami panaudoti visas savo prezidentines galias ir asmeninį autoritetą, kad būtų išspręsta ši konfliktinė situacija, įsigilinta į pedagogų reikalavimus ir užtikrintas taikus socialinis dialogas tarp valdžios ir švietimo darbuotojų.

Būdami pašaukti diegti jaunimui darnos visuomenėje idėjas, deja, šį kartą esame priversti naudoti kraštutines kovos priemones. Patikėkite, mums apsispręsti nebuvo ir nėra lengva. Tačiau ryžtamės tokiems veiksmas, nes esame įsitikinę, kad laisvoje ir demokratinėje šalyje taikstydamiesi su vergo dalia nusikalstame ir jos idealams.

Tikimės, kad mus supras mokinių tėvai ir visuomenė, palaikys bei prisidės kitų skriaudžiamų ir žeminamų profesijų atstovai.Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė

Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Rimutė Šileikienė

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas dr. Aleksas Bružas

Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė


Pranešame Fondo streikuojantiems Lietuvos mokytojams remti sąskaitos duomenis:


Sąsk.Nr.LT78 4010 0407 0015 5939;
gavėjas: įmonės kodas 190775625,
LŠDPS Mažeikių r. susivienijimas.
Streikų fondas
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com