See other templatesSee other templates

Raštai, rezoliucijos, pranešimai spaudai

Svarbiausi raštai, rezoliucijos, pranešimai apie esminius įvykius, kt. dokumentai
ImageMuitinės departamentas kreipėsi į profesinę sąjungą dėl sutikimo skirti tarnybines nuobaudas profesinės sąjungos renkamų organų nariams, atliekantiems pareigas Medininkų pasienio poste. MDPS atstovai, susipažinę su pateikta tyrimo išvada, konstatavo, jog muitinės departamento vykdytas tarnybinis patikrinimas atliktas neišsamiai, nenustatyta pareigūnų tiesioginė kaltė ir nenustatytas priežastinis ryšys tarp neteisėtos veikos ir neigiamų pasekmių. MD komisijos grindžiami kaltinimai muitinės pareigūnams paremti tik prielaidomis ir subjektyviais samprotavimais. Pateikiami kaltinimai motyvuojami faktais, kurie net nebuvo tiriami ir neišku kaip susiję su minėtais pareigūnais, o teisės aktai, bei surinkti įrodymai pritaikyti formaliai. Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos atstovai nustatė, jog atliekant tarnybinį patikrinimą buvo pažeistos profesinės sąjungos teisės ginti ir atstovauti savo narius.

VIEŠAS KREIPIMASIS
VIEŠAS KREIPIMASIS
Referendumo iniciatyvinės grupės atstovų
VIEŠAS KREIPIMASIS


2008 m. kovo 12 d.
Vilnius

    2008 m. kovo 3 d. Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo 36 asmenų iniciatyvinę grupę dėl referendumo surengimo šiais klausimais:

1. Ar pritariate, kad Ignalinos atominės elektrinės antro bloko darbas būtų pratęstas iki 2015 metų?

2. Ar pritariate, kad būtų priimtas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 58 straipsnio papildymo įstatymas:

Papildyti Konstitucijos 58 straipsnį penktąja dalimi: „Pirmalaikiai Seimo rinkimai skelbiami, jei to referendumu pareikalauja Lietuvos Respublikos piliečiai. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius po referendumo rezultatų oficialaus paskelbimo.“?

Projektas
Projektas
2011 m. birželio 7 d. pranešimas VIR
(iš rytinio plenarinio posėdžio)

    Seimas priėmė redakcinės darbo grupės narių Rimanto Jono Dagio, Eriko Tamašausko, Jurgio Razmos, Algio Čapliko ir Vito Matuzo parengtą Seimo rezoliucijos „Dėl minimalios mėnesinės algos“ projektą Nr. XIP-3222(3). Šiuo dokumentu Seimas, pažymėdamas, kad kriziniame laikotarpyje, kai šalies bendrasis vidaus produktas sumažėjo keliolika procentų, taip pat mažėjo ir vidutinis darbo užmokestis, „įšaldytas“ minimalios mėnesinės algos dydis leido iš dalies apsaugoti mažiausias pajamas gaunančių dirbančiųjų interesus, tačiau pastaruoju metu išryškėjęs ekonomikos augimas bei didėjanti infliacija suteikia pagrindo svarstyti minimalios mėnesinės algos didinimo klausimą, bet Vyriausybė dar nepareiškė aiškios pozicijos dėl minimalios mėnesinės algos dydžio, o Trišalėje taryboje šio klausimo svarstymas užsitęsė.

Lietuvos Respublikos Trišalei tarybai
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Kreipimasis
2006-01-06
Vilnius
 
      Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga ir Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga (toliau – Profesinės sąjungos) ne kartą kreipėsi į Lietuvos Respublikos Trišalę tarybą su prašymu nagrinėti klausimą „Dėl minimalaus darbo užmokesčio didinimo valstybės tarnautojams“.

LR SADM
LR SADM
2011-05-02 Nr. (11.6-53) SD-2779

DĖL NUOMONĖS PATEIKIMO

    Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išnagrinėjo Jūsų 2011 m. balandžio 8 d. raštu Nr. N917-34 pateiktus klausimus ir savo kompetencijos ribose teikia nuomonę. Atkreipiame demesį, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybes tarnybos istatymo 5 straipsniu, darbo santykius ir socialines garantijas reglamentuojantys įstatymai bei kiti teisės aktai valstybės tarnautojams taikomi tiek, kiek jų statuso ir socialinių garantijų nereglamentuoja šis istatymas, todėl kolektyvinių derybų klausimai turetų būti sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau vadinama Darbo kodeksas) nuostatomis.

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
Sritis: teisingumas, socialiniai klausimai
Vilnius
2007-04-05
 
      Aktualus valstybės socialinės ir ekonominės politikos tikslas yra reformų įgyvendinimas siekiant mažinti Lietuvoje šešėlinės ekonomikos ir laukinio kapitalizmo apraiškas. Rinkos ekonomika mūsų šalyje gali ir turi būti civilizuota, bei socialiai orientuota. Akivaizdu, kad šiuo metu viena svarbiausių darbo apmokėjimo reformos krypčių yra atlyginimų legalizavimas ir plačiai išplitusios „vokelių“ praktikos naikinimas.

Nuomonių skiltis

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
Our website is protected by DMC Firewall!